Historie a tradice

The University of New York in Prague (UNYP) byla založena v dubnu roku 1998 ve spolupráci se State University of New York, New Paltz,  a State University of New York Empire State College. Díky této spolupráci nabízí UNYP svým studentům příležitost získat mezinárodně uznávaný americký titul bakaláře ze State University of New York. UNYP také úzce spolupracuje se svou sesterskou vysokou školou  New York College v řeckých Aténách. New York College má více než dvacetileté zkušenosti s nabídkou mezinárodních bakalářských a magisterských programů, včetně mezinárodních programů MBA v rámci partnerství s akreditovanými americkými i evropskými univerzitami.

Co poskytujeme

Naše vysokoškolské programy jsou založené na metodách výuky používaných na amerických univerzitách. Programy mají studentům představit širokou škálu akademických disciplín, naučit je kriticky přemýšlet a efektivně komunikovat. Studenti získají znalosti v oblasti analýzy, výzkumu a dalších oblastí potřebných pro odbornou specializaci v konkrétním oboru. Všechny naše studijní programy jsou vyučovány v angličtině. 

Kdo jsme

UNYP je největší a nejvýznamnější institucí vysokoškolského vzdělávání s anglickou výukou v České republice. Přes 800 studentů z více než 60 zemí tvoří společně se skupinou mezinárodních lektorů živou akademickou komunitu. Naše fakulta má v současné době 100 pedagogů z více než 30 zemí (většina z nich jsou anglicky mluvící rodilí mluvčí). UNYP je hrdá na to, že umí spojit bohatou akademickou historii České republiky s nejlepšími tradicemi amerického a evropského vysokoškolského vzdělávání. Náš tým pedagogů investuje do rozvoje vzdělávání a těší se na další úspěšná léta. 

S kým spolupracujeme

UNYP se těší podpoře veřejných univerzit a udržuje úzké vztahy s Univerzitou Karlovou, Vysokou školou ekonomickou a Českým vysokým učením technickým v Praze. Řada lektorů UNYP jsou zároveň členy učitelských sborů těchto vysokých škol. UNYP také úzce spolupracuje s velkými mezinárodními společnostmi se sídlem v Praze a posílá do nich své studenty na stáže. Studenti tak mají možnost uplatnit své dovednosti v prostředí byznysu a vyzkoušet si teorii v praxi.

Naše historie

 • 1998 University of New York in Prague otevřela své dveře prvním studentům.
 • 1998 UNYP uzavřela partnerství se State University of New York, New Paltz, aby mohla nabízet americké bakalářské programy. Program se první dva roky konal v České republice a další dva roky v New Yorku.
 • 1999 UNYP uzavřela partnerství se State University of New York, Empire State College, aby mohla nabízet čtyřleté americké bakalářské programy v Praze.
 • 2000 UNYP byla oficiálně uznaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy jako cizí soukromá vzdělávací instituce fungující v České republice
 • 2001 UNYP byla oficiálně uznaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy jako soukromá vysokoškolská instituce v České republice
 • 2001 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky akreditovalo první bakalářské programy UNYP, které od té doby získávají každé čtyři roky novou akreditaci.   
 • 2001 Britská akreditační rada pro nezávislé další a vyšší vzdělávání (BAC) akreditovala UNYP jako instituci, která poskytuje vyšší vzdělání.
 • 2002 UNYP uzavírá partnerství s La Salle University Philadelphia, Pennsylvania, aby mohla nabízet celoživotní vzdělávací program s akademickým titulem magistr v komunikaci.
 • 2004 UNYP uzavřela partnerství s Institut Universitaire Kurt Bösch (IUKB) ve Švýcarsku, aby mohla v Praze nabízet celoživotní vzdělávací program MBA. Ve stejném roce byl tento program akreditován Českou asociací MBA škol  (CAMBAS).
 • 2005 UNYP se stal členem mezinárodní Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) International, jejímiž členy jsou vzdělávací instituce, podniky, neziskové a státní organizace, které podporují rozvoj vyššího vzdělání v oblastech obchodní administrativy a managementu.
 • 2005 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky akreditovalo tříletý bakalářský program Komunikace a masová média, který od té doby získává každé čtyři roky novou akreditaci.   
 • 2005 UNYP programy byly poprvé uznány U.S. Department of Veterans Affairs, přičemž američtí veteráni a jimi oprávněné osoby mohou využít veteránské benefity.
 • 2005 UNYP získal akreditaci od  Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).
 • 2009 UNYP uzavřela partnerství s University of Greenwich v Londýně, institucí, která je celosvětově proslulá za své vynikající bakalářské i magisterské programy, aby mohla nabízet titul LL.M. z mezinárodního a obchodního práva.
 • 2009 UNYP uzavřela partnerství s britskou University of Bolton, která nabízí širokou škálu vysokoškolských programů a má své vlastní rozsáhlé a světově proslulé výzkumné centrum. UNYP začala udělovat doktoráty v několika akademických oblastech ve spolupráci s University of Bolton.
 • 2009 UNYP spustila svůj vlastní celoživotní vzdělávací MBA program pro studenty, kteří studují v partnerském programu MBA. Tento akademický titul byl plně akreditován organizací International Assembly for Collegiate Business Association (IACBE).  
 • 2009 UNYP uzavřela partnerství s La Salle University ve Filadelfii, aby mohla nabízet celoživotní vzdělávací program, který vede k získání magisterského titulu v oboru klinicko-poradenské psychologie.
 • 2010 Katedra psychologie obdržela akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.  
 • 2010 UNYP se stala členem Sdružení pro rozvoj managementu ve střední a východní Evropě (Central and East European Management Development Association – CEEMAN), největší asociace poskytovatelů podnikatelského vzdělávání ve střední a východní Evropě.
 • 2013 Katedra obchodní administrativy UNYP obdržela akreditaci od Mezinárodního shromáždění pro vysokoškolské obchodní vzdělávání (International Assembly for Collegiate Business Education – IACBE) pro evropský bakalářský program Obchodní administrativa (BBA) a magisterský program celoživotního vzdělávání v oboru Obchodní administrativa (MBA).
 • 2014 UNYP začala poskytovat ve spolupráci s britskou University of Bolton akademický titul M.Sc. v oboru Mezinárodní management. Tento jednoroční program umožňuje studentům připravit se na rychlý kariérní postup a práci na manažerských pozicích.
 • 2015 UNYP poprvé získala českou akreditaci na magisterský program. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky akreditovalo akademický program Master in Psychology  a úspěšní studenti získávají titul magistr.  
 • 2015 UNYP získala licenci od organizace TED na hostování vlastního TEDx eventu (TEDxUNYP). 
 • 2018 UNYP se stala první univerzitou v České republice s americkými bakalářskými programy akreditovanými MŠMT.
 • 2018 Program UNYP Komunikace a média získal akreditaci na nejvyšší možný počet let (10) od Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství.

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.