Externí poradní komise

Externí poradní komise UNYP se schází dvakrát ročně, aby poskytla prezidentovi a vrcholovému vedení rady, nápady a připomínky. Komise zkoumá postavení UNYP v českém i mezinárodním akademickém prostředí a průběžně vyhodnocuje, diskutuje a doporučuje potřebné kroky ke zkvalitnění vzdělávání na UNYP. Toho může být dosaženo prostřednictvím lepší nabídky vzdělávacích programů a změn v kvalitě a obsahu nabízených kurzů. Důraz je přitom kladen na relevanci pro potřeby společnosti a odvětví, kam se absolventi UNYP ubírají profesně. Představenstvo tvoří šest významných členů veřejného života, obchodu a akademické sféry. Každý z nich byl vybrán, aby přispěl svými rozsáhlými odbornými znalostmi a zkušenostmi, které mohou být přínosné pro budoucí růst, úspěch a dopad univerzity na společnost. 

Členy Externí poradní komise UNYP jsou:

Ing. Jan Fischer, CSc.

Bývalý předseda vlády ČR

Jan Fischer je bývalým předsedou vlády ČR a bývalým místopředsedou Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). V současné době působí jako konzultant prezidenta Českého statistického úřadu a je profesorem na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po absolvování Národohospodářské fakulty VŠE a získání doktorátu v oboru ekonomické statistiky v téže instituci nastoupil do Federálního statistického úřadu jako výzkumný pracovník, kde působil ve Výzkumném ústavu sociálních a ekonomických informací. Fischer stál v čele různých týmů, které zpracovávaly výsledky několika voleb v zemi a měl na starosti vztahy s Eurostatem. V následujících letech působil jako viceprezident a později jako prezident Českého statistického úřadu (2003-2009). Byl ředitelem produkce v marketingové výzkumné společnosti Taylor Nelson Sofres Factum a ředitelem pro strategické projekty v soukromé energetické společnosti CE Group. V roce 2001 se stal součástí mise Mezinárodního měnového fondu, která vyhodnotila a navrhla plány pro statistickou službu Východního Timoru, který v té době získal svou nezávislost. Od září 2010 do listopadu 2012 byl místopředsedou Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). V té době pracoval jako vedoucí společných výzkumných center Fakulty informatiky a statistiky a Vysoké školy ekonomické v Praze. Po vstupu do politické sféry byl Fischer předsedou vlády České republiky v období od dubna 2009 do července 2010, tedy v období českého předsednictví v Evropské radě. V pozdějších letech byl rovněž místopředsedou vlády a ministrem financí. Kromě svých hlavních činností je Fischer členem různých rad, například správní rady VŠE, České statistické rady atd.

Tomáš Kubica, MBA

Absolvent UNYP, ředitel společnosti KKR v Londýně

Tomáš Kubica je ředitelem společnosti KKR v Londýně se zaměřením na investice do soukromých kapitálových investic TMT po celé Evropě. Kariéru začínal v McKinsey & Co v Praze a v Goldman Sachs International v Londýně. Tomáš je hrdým absolventem UNYP, je držitelem diplomu MBA od společnosti INSEAD a titulu CFA a CAIA.

Dr. Hadi Salavitabar

Bývalý děkan SUNY New Paltz University

Dr. Hadi Salavitabar získal titul Ph.D. od státní americké univerzity v New Yorku v Binghamtonu v roce 1982. Zastával akademické a administrativní funkce na State University of New York at New Paltz, College of Saint Rose a University At Albany- State University of New York. Jeho výzkumné články a knihy byly publikovány mezinárodně známými vydavateli. Pracoval jako člen mnoha národních a mezinárodních rad a v současné době působí ve správní radě Ulster Savings Bank, v představenstvu Mohonk Mountain House a v Business Advisory Board na University of New York in Prague. Dr. Salavitabar získal řadu ocenění, jako např. ocenění kancléře State University of New York nebo ocenění absolventů. V květnu 2013 byl uveden do Síně slávy SUNY New Paltz School of Business.

Ing. Miroslav Singer, Ph.D.

Bývalý guvernér České národní banky

Miroslav Singer patří k nejvýznamnějším českým ekonomům. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor matematické metody v ekonomii. V roce 1995 získal titul Ph.D. z University of Pittsburgh. Před jmenováním do bankovní rady České národní banky v roce 2001 zastával vyšší manažerské pozice ve skupině Expandia (finance a průmysl) a PricewaterhouseCoopers (oblast restrukturalizace). V letech 2005 až 2010 byl viceguvernérem a od roku 2010 do roku 2016 guvernérem České národní banky. Od ledna 2017 je ředitelem institucionálních vztahů a hlavním ekonomem společnosti Generali CEE Holding zodpovědným za Rakousko, střední a východní Evropu a Rusko. Od ledna 2018 je rovněž členem výkonného výboru Generali CEE Holding. Je předsedou dozorčí rady České pojišťovny, Pojišťovny Generali (CZ), Poisťovny Generali (SK) a místopředsedou dozorčí rady Moneta Money Bank. Kromě jiných prestižních ocenění získal od měsíčníku The Banker titul Centrální bankéř v Evropě pro rok 2014.

Dr. William Barnard, Ph.D.

Former Dean of UNYP

Dr. Will Barnard pochází ze Spojených států a má dvacet let zkušeností v oblasti mezinárodního vzdělávání v České republice. Získal bakalářský titul na Princeton University, magisterský titul na University of North Carolina at Chapel Hill a doktorský titul na University of Michigan. Za více než patnáct let práce na UNYP získal řadu zkušeností, působil mimo jiné jako viceprezident pro akademické záležitosti, děkan akademického rozvoje a provozní manažer. V současné době je ředitelem Councel On International Educational Exchange v Praze.

Blake Wittman

CEO of GoodCall

Mr. Wittman is the CEO of GoodCall, a disruptive recruitment organization that seeks to wake up the industry and provide a truly new, innovative concept for HR marketing and employer branding engagement tactics. Mr. Wittman’s 17-year career is highlighted by a passion for people and purpose. His experience was gleaned across a broad spectrum of companies – from internet startups to Fortune100 companies such as Citibank and Philip Morris International

Helena Kohoutová

Managing Director at Helas agency

In 1993, Helena went to Canada, where she worked for a year at the Czech Consulate and was behind the creation of the choir exchange project between Canada and the Czech Republic. 

She is the owner of Agentura Helas s.r.o., which „technically“ realizes projects under Helas business platform, which includes Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club, Czech Businesswomen Award, Czech Leaders Award, Czech Exporters Award, Helas New Encounters Club. The common motto of these projects is Building a proud Czechia. 

For several years, she has been also helping and organizing projects: DHL UniCredit Export Award and “Pike of Czech Business” Award. 

Senta Čermáková

Innovation director, Deloitte Czech Republic

Senta graduated from the Faculty of Electrical Engineering at the Czech Technical University with a specialization in biocybernetics. 
She focuses on the development of the company’s strategic projects in the field of new technologies and innovations. She also deals with the acceleration and support of startups in their development and growth in the domestic market and abroad. She teaches critical thinking in futurology at the international CEMS program at the University of Economics, and is dedicated to social innovations in the field of education and mentoring. 

Senta leads the SheXO program, which supports women in leadership positions, the KidsXO program, which educates talented children about the technologies of the future, the 3XO program, which connects seniors from the business field, and last but not least, within Deloitte Czech Republic, she launched and manages an internship program. 

At Deloitte, she won the Central Europe Regional Impact Award twice, for the program for startups and for the transformation of the company. In 2011, she was the first woman to be awarded Manager of the Year.

Andrea Ferancová Bartoňová

Chair of the Board and Founding Partner

Andrea has over 20 years’ experience in emerging market finance. Prior to ESPIRA, Andrea was a co-owner of Wood & Company, a leading Central European investment bank, and brokerage. Under Andreas’s leadership, Wood & Company’s market share in the Czech Equity market grew from 5% to the market-leading position of 30%, which the firm still holds today. She also pioneered electronic trading access in Prague, Warsaw, Budapest, Vienna, Frankfurt, Istanbul, and Dubai, among others. Andrea was numerous times ranked among TOP 25 businesswomen in the Czech Republic by Hospodářské noviny and Forbes surveys.

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.