Praha se umístila v žebříčku Top Ten Student-Friendly Cities Campus Advisor

Campus Advisor nedávno publikoval článek s hodnocením třiceti měst světa, která jsou pro studenty nejpřátelštější. Praha je podle průzkumu na sedmém místě s celkovým skóre 4,40 z 5. Čím je město atraktivní pro zahraniční studenty? Průzkum hodnotil univerzitní města podle šesti kritérií: vstřícnost vůči studentům (4,74), veřejná doprava (4,53), životní náklady (3,90), vybavení (4,22), noční život (4,61) a bezpečnost (4,43).

Praha je město plné expatů, z nichž mnozí se původně přestěhovali do české metropole za studiem. Protože se zkušenost expatů může lišit od zkušeností studentů, zeptali jsme se současných studentů UNYP na jejich názory a obecné dojmy z města.

„Čím déle v Praze bydlíte, tím více si ji zamilujete. Při procházce krásnými historickými uličkami Prahy, kdy cítíte sílu pulzujícího městského života si mnoho lidí uvědomí, proč je často nazýváno nejkrásnějším městem na světě“ – Petr, student mezinárodních vztahů.

„Praha je místo, o kterém jste nevěděli, že ho potřebujete. Je to úžasné město s krásnými výhledy, a kdyby Evropa byla náhrdelníkem, Praha by byla diamantem. Cítím se tu jako doma, město má opravdu příjemnou atmosféru. Navíc je pro mě Praha jako partner, kterému můžete vždy věřit“ – Nojan, student psychologie.

Praha je ve srovnání s jinými evropskými městy známá levnějšími průměrnými náklady na bydlení a veřejnou dopravu. Veřejná doprava je pohodlná a zároveň cenově dostupná – tramvaje, autobusy a metro jezdí podle jízdního řádu a téměř vždy včas. A co víc, i v noci je těžké ve městě uvíznout – veřejná doprava je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Praha je opravdu krásná. Podle ankety časopisu Time Out byla zvolena nejkrásnějším městem světa. Nachází se v srdci Evropy, město je plné starých mostů, katedrál a dalších krásných budov. Praha je také plná parků, takže se město každé jaro zazelená a je tu spousta míst, kde se můžete projít, zaběhat si nebo jen tak posedět v trávě s plátkem pizzy.

Pouze dvě evropská města se umístila výše než Praha: Vídeň je na čtvrtém místě se skóre 4,46 a Berlín je na šestém místě se skóre 4,42. Vídeň i Berlín jsou snadno dostupné z Prahy.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.